Rok szkolny 2021/2022
- Kaszubska Sobota w Bytowie
Rok szkolny jeszcze się nie rozpoczął, a nasi uczniowie powoli wracają do pracy, na razie do artystycznej. W ostatnią sobotę wakacji Szymon Szajner reprezentował naszą szkołę, bawiąc publiczność zgromadzoną na bytowskim rynku kaszubską gadką. Wystapił jako jedyny gawędziarz wśród profesjonalnych zespołów kaszubskich i laureatów Festiwalu Polskich i Światowych Przebojów w Lipnicy. Brawo, Szymonie!
https://drive.google.com/file/d/1rZhWOAwYKjVlmNmbcM66UHHZsQPvLp0F/view?usp=sharing
- Kaszubskie gospodarstwo domowe
-
Pamiętamy o dawnych mieszkańcach..
-
"Tożsamość w obiektywie"- konkurs fotograficzny
25 września rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "Tożsamość w obiektywie" organizowany przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Główny Urząd Statystyczny w Gdańsku pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty - pani Małgorzaty Bielang. Cieszymy się,że wśród ponad 100. barwnych fotografii z całego województwa znalazły się również prace naszych uczniów: Oliwiera Piątka (kl. 1), Zofii Żmudy-Trzebiatowskiej (kl.6) oraz Nicole Piątek (kl. 6). Nicole udało się zdobyć wyróżnienie w kategorii uczniów kl. IV-VI, które zostało wręczone w niedzielę na kościerskim rynku podczas X Bajkowego Festynu Rodzinnego. Dziękujemy pozostałym uczestnikom za chęci, kreatywność oraz mobilizację i nieustannie zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach:)
Wszystkie nagrodzone zdjęcia można obejrzeć tu kliknij, aby obejrzeć
- Eliminacje powiatowe konkursu "Méster bëlnégò czëtaniô"
W piątek 19 listopada w siedzibie Bibiloteki Miejskiej w Bytowie odbył się powiatowy etap konkursu pięknego czytania po kaszubsku „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Naszą szkołę reprezentowały Milena Mucha (kl. III) i Nicole Piątek (kl. VI). Dziewczyny zmierzyły się z tekstami poetki Ewy Warmowskiej i prozą Romana Drzeżdżona. Obie spisały się w swoich kategoriach wiekowych znakomicie, zajmując następujące miejsca:
Nicole Piątek- I miejsce w kat. kl. IV-VI
Milena Mucha- II miejsce w kat.kl. I-III
10 grudnia nasze uczennice wezmą udział w regionalnym finale konkursu, który odbędzie się w Wejherowie. Gratulujemy i trzymamy kciu
-
Finał konkursu "Méster bëlnégò czëtaniô" w Wejherowie
10 grudnia w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się wielki finał konkursu dla mistrzów czytania po kaszubsku z całego Pomorza i nie tylko. Z tysiąca uczestników w wyniku eliminacji wybrano w pięciu kategoriach stu najlepiej czytających w rodnej mowie i to właśnie oni spotkali się w ścisłym finale.
Naszą szkołę (i powiat bytowski) reprezentowały Milena Mucha i Nicole Piątek. Dla Mileny był to debiut w tym konkursie i dotarcie do samego finału jest już ogromnym osiągnięciem. Nicole brała w nim udział po raz trzeci i tym razem zdobyła 1. miejsce w kategorii klas 4-6, zyskując zaszczytny tytuł Méstra bëlnégò czëtaniô. Dla naszej szkoły jest to ogromne wyróżnienie, cieszymy się,że w tym roku mieliśmy tak silną reprezentację w finale i jesteśmy dumni z naszych uczennic. Brawo, dziewczęta!
Więcej informacji o konkursie znajdziesz tu kliknij, aby obejrzeć
- Laureatki XII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy Ewy Warmowskiej
Naszą szkołę reprezentowały: Julia Butkiewicz (kl. 3), Milena Mucha (kl.3) oraz Małgorzata Jester (kl.1). Wszystkie trzy spisały się na medal, a zacne grono jurorskie przyznało w kategorii klas 1-3 Małgorzacie Jester-wyróżnienie, a Milenie- zaszczytne drugie miejsce! To dla nas miła niespodzianka:)
- Warsztaty malowania na szkle