Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
Pi jest niewątpliwie najsłynniejszą liczbą świata. W przybliżeniu równa jest 3,14. Tak w notacji amerykańskiej zapisuje się datę 14 marca (Amerykanie najpierw wymieniają miesiąc, potem dzień) i dlatego tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pi.
Ta niezwykła liczba fascynuje ludzi od wielu już lat. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać liczbę pi i jej historię na lekcjach matematyki 15 marca. Na podstawie rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, powstało „Miasto Pi”. Na lekcji pojawiły się też łamigłówki matematyczne. Pomimo tego, że lekcje były w formie zdalnej, udało się wspólnie rozwiązać sudoku oraz nonogram.
Jak co roku z okazji Święta Liczby Pi zorganizowany został również konkurs na graficzne przedstawienie liczby pi „ Ach Ta PI-ękna Liczba PI”. Dodatkowo w tym roku zorganizowaliśmy jeszcze konkurs na portret Alberta Einsteina, który 14 marca obchodzi swoje urodziny. Cieszy nas fakt, że wielu z Was przygotowało plakaty oraz prace przestrzenne na konkurs. Ze względu na to, że wszystkie prace bardzo nam się podobały, zdecydowaliśmy się nagrodzić po trzy prace w każdej kategorii. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują punkty dodatnie za udział w konkursie oraz ocenę bardzo dobrą z matematyki i plastyki (lub techniki). Osoby wyróżnione otrzymują dodatkowe punkty oraz ocenę celującą z matematyki i plastyki (lub techniki) .
Osoby wyróżnione to:
Kategoria: plakat
- Hubert Chrustowicz kl.8
- Wiktoria Szajner kl.8
- Rafał Kędra kl.6
Kategoria: praca przestrzenna
- Julia Raniowska kl.4
- Szymon Szajner kl.6
- Natalia Raniowska kl.7
Kategoria: portret Einsteina
- Milena Tandecka kl.4
- Nikola Ciemińska kl.7
- Martyna Grzywacz i Patrycja Nawrocka kl.7
Zdjęcia wyróżnionych prac znajdziesz tu.
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.